Kaszubi są grupą etniczną zamieszkującą głównie region Kaszub na północy Polski. Ich historia sięga wieków wstecz, a ich kultura jest bogata i unikalna. Kaszubi mają swoje własne tradycje, język, ubiór i sztukę, które odzwierciedlają ich długotrwałe związki z tym regionem.

Historia Kaszubów jest pełna niezwykłych wydarzeń i ważnych momentów. Mieszkańcy regionu byli świadkami wielu zmian, włączając w to okres rozbicia dzielnicowego, panowanie zakonu krzyżackiego, rozbiorów Polski i wiele innych. Mimo trudności i prześladowań, Kaszubi zachowali swoją tożsamość i dumę przez wieki.

Kultura Kaszubów odzwierciedla ich bliskie powiązania z przyrodą i morzem. Sztuka, muzyka, taniec i rękodzieło są ważnymi elementami ich kultury. Kaszubskie wzory, hafty i tradycyjne stroje są rozpoznawalne na całym świecie. Kaszubi mają również swoje własne zwyczaje i obyczaje, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, tworząc trwałe więzi społeczne.